בדיקות קרינה

קבוצת קוואנטום מעסיקה פיסיקאים מומחים במדידות קרינה. משתמשת במכשירי המדידה המקצועיים ביותר הקיימים כיום בשוק העולמי

מיגון קרינה

קבוצת קוואנטום מעסיקה פיסיקאים מומחים במיגון מפני קרינה. משתמשת בחומרי מיגון הקרינה הטובים ביותר בארץ

בדיקות גז ראדון

קבוצת קוואנטום מעסיקה פיסיקאים מומחים במדידות גז ראדון באישור המשרד להגנת הסביבה

ייעוץ קרינה

קבוצת קוואנטום מספקת ייעוץ קרינה לפני רכישת אדמה, בניית בניין או בית פרטי

חיזוי קרינה

קבוצת קוואנטום מספקת שירותי חיזוי קרינה. הערכת רמת הקרינה מבוצעת באמצעות תוכנות מחשב וידע מעמיק

ניטור קרינה

קבוצת קוואנטום מעסיקה פיסיקאים מומחים בניטור רמת שדה מגנטי מרשת החשמל עם מכשירי המדידה הטובים ביותר

בדיקות קרינה מייננת

בדיקות קרינה ממכונות רנטגן

בדיקות קרינה רדיואקטיביות

מיגון קרינה

 קבוצת קוואנטום - דף הבית

     Quantum Group

  Magnetic Shielding Company


קבוצת קוואנטום - פיסיקאים מומחים בקרינה

חברה בעלת ידע וניסיון רב במיגון מפני שדה מגנטי מרשת החשמל

לייעוץ חינם ותיאום פגישה נא להתקשר לשירות הלקוחות: 052-2681834 

 מיגון קרינה - הקדמה

  • קבוצת קוואנטום הוקמה ע"י פיסיקאים מומחים בקרינה.
  • קבוצת קוואנטום מבצעת מיגון קרינה בהסמכת המשרד להגנת הסביבה.
  • קבוצת קוואנטום בעלת ידע תיאורטי וניסיון רב בהתקנת מיגונים מפני שדה מגנטי.
  • קבוצת קוואנטום נותנת שירותי מיגון קרינה למגזר הציבורי, הביטחוני והפרטי.

 

קבוצת קוואנטום בעלת ידע ונסיון רב במיגון קרינה. מיגון קרינה הינו תהליך מורכב המצריך ידע, חומרים איכותיים ומקצוענות. בנוסף, דרושה התמקצעות בנושא הקרינה והתפשטות שדות מגנטיים בתוך מבנים.

קבוצת קוואנטום מורכבת מצוותים מקצועיים המתמחים בהתקנת מיגוני קרינה, אם כך, לחברה ידע רב הן בצד התאורטי והן בצד המעשי - השילוב של ידע תיאורטי ונסיון מעשי הפרויקטים נרחבים שביצענו במהלך השנים מאפשרים לנו לתת מענה יעיל, איכותי ומדוייק ללקוחות החברה בפתרון בעיות שונות ומורכבות של שדות מגנטיים גבוהים ונמוכים כאחד.

בנוסף למיגוני הקרינה קבוצת קוואנטום מבצעת עבודות נלוות מסוגים שונים:  התקנת קירות גבס, התקנת רצפה או חיווט מחודש של תשתית החשמל לאחר ביצוע מיגון הקרינה. 

 

מתי נבצע מיגון קרינה?

בסוף המאה ה-19 גילה וילהלם רנטגן את קרינת ה-X, אנרי בקרל את הרדיואקטיביות והיינריך הרץ את הגלים האלקטרומגנטיים. באותם ימים לא ידעו המדענים איזו תועלת אפשר להפיק מקרינה ומהם והסיכונים שהיא טומנת בחובה.

הקרינה היא מעבר האנרגיה בטווח. לפי טיבעה, קיימים שני סוגים של  קרינה: קרינה של חלקיקים וקרינה של גלים. הקרינה מאופיינת גם לפי רמות האנרגיה המועברת: קרינה מייננת וקרינה בלתי מייננת.

סכנות החשיפה לקרינה הם רבות החל מכאבי ראש ועייפות ועד למחלות חשוכות כמו סרטן, אלצהיימר, גידולים מוחיים ועוד. חשוב וראוי לבצע בדיקות קרינה במקומות בהם אנו וילדנו שוהים במשך שעות היום - מקום העבודה, הבית, הגנים ובתי הספר. לאחר ביצוע בדיקת הקרינה, בדיקת מקורה ועוצמתה נבצע מיגון קרינה כאשר רמת הקרינה גבוהה מהמותר בתקנות המשרד להגנת הסביבה וכאשר אין בנמצא פתרונות אחרים למיזעור עוצמת הקרינה.

המשרד להגנת הסביבה פועל על פי "עיקרון הזהירות המונעת” וכך גם קבוצת קוואנטום. מטרתנו היא למזער ככל האפשר את החשיפה לקרינה אלקטרומגנטית עד לרמה שמתחת ל: 2-4 מיליגאוס - הרמה המותרת לפי המלצות המשרד להגנת הסביבה לחשיפה יומית ושנתית בהתאמה.

מהו תהליך תכנון מפרט מיגון הקרינה וביצועו?
 
קבוצת קוואנטום משלבת ידע נרחב וניסיון רב שנים בתכנון מפרט מיגון קרינה וביצועו בצורה האפקטיבית ביותר. מיגון הקרינה משלב בליעה, החזרה והפחתה של השדה המגנטי והשדה החשמלי. מפרט מיגון הקרינה מצריך תכנון הנדסי של אזור המיגון על מנת לחסום את התפשטות השדות המגנטיים והחשמליים בתוך המבנה ובמיוחד באזור שאנשים שוהים באופן קבוע.

 

 מקורות החשמל שעבורן מבוצע מיגון הקרינה

  • תעלות חשמל - כבלי חשמל המגשרים בין מערכות חשמל - Electrical wire (עברית, אנגלית).
  • פסי צבירה - קו מתח ייחודי המגשר בין מערכות חשמל - Busbar (עברית, אנגלית).
  • מונים חשמליים - חדר מונים ולוחות מונים קומתי - Electricity meter (אנגלית).
  • מערכות סולאריות - לוח ממיר מתח AC/DC במערכת לייצור חשמל - Solar cell (עברית, אנגלית).
 

פרויקטים בתחום מיגוני קרינה שבוצעו ברחבי הארץ

קבוצת קוואנטום בצעה לאורך השנים האחרונות פרויקטים של מיגוני קרינה במוסדות חינוך, בתי חולים, מפעלים, בנייני משרדים ובסיסיים צבאיים. קבוצת קוואנטום הינו ספק בלעדי של חברות גדולות במשק הישראלי. המודעות לבריאות העובדים הן מצד ההנהלה והן מצד העובדים גדולה מאוד ועל כן מצריכה לבחור חברה רצינית שמבינה ומבצעת מיגון קרינה בצורה הטובה ביותר.
  • מיגון מפני שדה מגנטי בבסיסיים צבאיים - מחנה חיל האוויר הישראלי בחצרים. 
  

סוג החומרים המשמשים למיגון קרינה 

קבוצת קוואנטום מייבאת לארץ את חומרי מיגון הקרינה הטובים ביותר הקיימים בשוק העולמי בהזמנה אישית ולפי צורכי הלקוח. חומרים אלו הם בעלי תכונות פרומגנטיות מיוחדות. תכונות אלו גורמות לקווי השדה המגנטי להימשך אליהם ובכך לא לאפשר מעבר לצד השני. תכונה נוספת חשובה היא פרמאביליות המתכת שאיתה משתמשים לצורך ביצוע מיגון הקרינה. בנוסף לכל התכונות הללו על מנת להשלים את תהליך המיגון בצורה היעילה ביותר אנו מוסיפים לשכבות המיגון לוחות העשויים מתכת טהורה בעלת מוליכות חשמלית גבוהה. טכניקה זו מאפשרת הורדה של רמת השדה המגנטי לרמות המומלצות ע"י המשרד להגנת הסביבה. מיגון הקרינה מבוצע ע"י מספר שכבות שביניהם ישנה שכבה מבודדת על מנת למנוע תגובה כימית בין המתכות השונות הגורמת לקורוזיה
 

 
מיו-מיטל - Mu-metal
מיו-מיטל זו סגסוגת בעיקר של ניקל וברזל המכילה 79% ניקל, 16% ברזל, 5% נחושת ועוד ריכוז קטן של חומרים אחרים. מיו-מיטל מצויין עבור מיגון מפני שדה מגנטי סטטי או שדה מגנטי בתדירות נמוכה בגלל הפרמביליות הגבוהה שלו שנוצרת בעקבות תהליכים תרמיים מיוחדים.
 
תכונות פיסיקליות:

כמות הניקל [%]
נקודת התכה [מעלות]
התנגדות חשמלית [אום x מטר]
  צפיפות [Kg/m3]
79
450
 55EXP-8 
8.65
 
 

  
HITACHI METALS - FINEMET
חברת היטאצי מייצרת את אחד מחומרי המיגון הטובים ביותר הקיימים כיום בשוק העולמי. חומר המיגון הוא דק וקל משקל ומהווה פתרון להרבה מקרים שבהם רוצים להנחית את השדה המגנטי באופן דרסטי.
  
פלדת שנאים - silicon steel
התכונות המגנטיות של הסגסוגת ברזל-סיליקון תלויות מאוד באופן העיבוד התרמי שנעשה. כאשר החומר מתחיל להתקרר, מתחת לטמפרטורת קירי, מתחילים להיווצר אזורים בעלי מגנטיזציה אחידה (magnetic domain). אופן הסידור במרחב של אזורים אלו קובע את התכונות המגנטיות של החומרים הפרומגנטיים כמו ברזל, ניקול, קובלט והסגסוגות שלהם.

תכונות פיסיקליות:

 כמות הסיליקון [%] נקודת התכה [מעלות] התנגדות חשמלית [אום x מטר]   צפיפות [Kg/m3]
3 1,500
 4.7EXP-8  7.65


כל הזכויות שמורות © Quantum Group
Powered by   הקמת אתרים   קידום אתרים